Tu byliśmy

Poniżej znajdziecie mapę Polski i Europy z punktami, które udało mi się odwiedzić. Czerwone znaczniki to miejsca, w których byłam razem z Miłoszem.

8 comments on “Tu byliśmy

 1. A co to za punkty w woj. lubelskim ? Okolice Zamościa, Krasnegostawu ?
  Zwierzyniec ? Szczebrzeszyn ? Jestem z Chełma, ale te tereny znam dość dobrze.

  1. Zamość, Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Miały być jeszcze Szumy i kilka innych punktów, ale pogoda niestety pokrzyżowała mi wtedy plany. Na pewno wrócę i nadrobię, bo to przepiękne tereny. A do Chełma warto pojechać?

   1. Jestem raczej patriotą lokalnym , więc zapraszam i polecam.
    A szczerze – Chełm nie jest Zamościem, estetyka zupełnie inna. Klimat bardziej wschodni i małomiasteczkowy, mimo, że to całkiem spore miasteczko.
    W Chełmie poleca się Chełmskie Podziemia Kredowe z duchem Bieluchem (atrakcja dla maluchów), barokowe kościoły i cerkwie (charakterystyczna panorama chełmskiej Górki). Ja dorzucam osiedle Dyrekcji, modernistyczne założenie architektoniczne z lat 30. XX w.
    W okolicy Poleski Park Narodowy, kilka parków krajobrazowych, rezerwatów przyrody, Włodawa, wioski na Polesiu i nad Bugiem, gdzie czas się zatrzymał… Czyli jeżeli lubisz takie klimaty, to polecam.

    1. Uwielbiam małomiasteczkowość, więc już jestem zaintrygowana. A młody z przyjemnością wchodzi wszędzie, gdzie mogą być duchy. To zdecydowanie moje klimaty, a przy tym strony, którym powinnam się lepiej przyjrzeć. Dziękuję i dodaję do mojej listy 🙂

 2. Nikt Was jeszcze nie zaprosil do Dublina – to bede pierwsza 🙂 Z drugiej strony sporo tu Polakow wiec zapewne zainteresowanie byloby znikome.
  Blog bardzo sie podoba, sam jestem z Nowego Sacza wiec wpis o moich rodzinnych stronach zdecydowanie wzruszyl. SIerpien jest najlepszym miesiacem na odwiedziny, pelno slonca, zieleni no i te przepyszne lody !
  Pozdrawiam,

  1. Ooo, to my chętnie przyjmujemy takie zaproszenie 😀 A jakie tam macie lody? 😮 W sierpniu jestem w Finlandii, za to z dziką przyjemnością zobaczyłabym obchody Dnia Św. Patryka… 😉 Pozdrawiam Sądeczankę serdecznie!

  1. Myślę dokładnie to samo za każdym razem, kiedy uzupełniam tę mapę o nowe miejsca. Jakoś mi tam zawsze było nie po drodze. Gdzie koniecznie powinnam się znaleźć? Dlaczego właśnie tam?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *